Dilovası Beton Katkısı

Dilovası Beton Katkısı

Ülkemizde her gün çok sayıda inşaat çalışmaları ile yeni yaşam alanları ortaya konulmaktadır. Bu yapıların büyük bir kısmında genellikle beton malzemeler kullanılmaktadır. Beton ürünleri çimento ve kumdan müteşekkil olup, bunun yanı sıra çeşitli katkı malzemeleri de katılabilmektedir. Bu katkı malzemeleri ile betonun değişik özellikler kazanabilmesi mümkündür.

Dilovası beton katkısı malzemeleri betonun daha dayanıklı ve daha esnek bir yapıya sahip olması anlamına gelmektedir. Elastikiyet deprem gibi durumlarda betonun esneyerek yıkılmasının önüne geçer. Organik ve inorganik olarak farklılaşan beton katkı malzemeleri betonun performansının artmasını ve daha ekonomik olmasını sağlamaktadır. Su dışında çeşitli kimyasallar ile betona mukavemet kazandırmak mümkündür.

Beton Katkı Elemanları Nelerdir?

Dilovası beton katkısı elemanlarına tazeyken ya da katılaştığında katılan sıvı ya da katı kimyasal maddelere beton katkı elemanları adı verilir. Birden fazla beton katkı elemanları bulunmaktadır. Su tutucu katkı elemanlarından, süper akışkan beton elemanlarına; hava sürükleyici elemanlardan, hızlı sertleştiren katkı elemanlarına farklı katkı elemanları mevcuttur. Bunların dışında istenilen yerlerde su geçirmez özellik kazandıran ya da priz geciktirici katkı malzemeleri de bulunmaktadır.

Bu beton elemanlarının sağladığı faydalar pek fazladır. Betonun daha dayanıklı olmasının yanı sıra su geçirmezlik gibi su azaltıcı ya da plastikleştirici beton yapı elemanları bulunmaktadır. Bu tür beton katkı malzemeleri ile betonun istenilen niteliklere ulaşması mümkün olabilmektedir. Ülkemizde ihtiyaç duyulan çeşitli katkı elemanları bulunmaktadır.

Beton Katkı Elemanlarının Faydaları

Dilovası beton katkısı malzemeleri ile istenilen mukavemet değerleri sağlanabilmektedir. Ürünün istenilen niteliklere sahip olması, su geçirmezlik gibi özelliklerin sağlanabilmesi için katkı malzemeleri kullanılmaktadır. Kimyasal katkı malzemeleri sayesinde betona yapılan işlemlerde daha çok başarı elde edilmektedir. Birçok binada kimyasal yapı elemanı olarak farklı kimyasal katkı elemanları tercih edilmektedir.

Qis yapı kimyasalları firması müşterilerin beklentileri doğrultusunda hizmet veriyor. Beton ürünlerinizin istediğiniz özelliklere sahip olması için gereken özelliklere ulaşması için ürünleri güvenle tercih edebilirsiniz. Qis yapı kimyasalları müşteri memnuniyeti için beton malzemelere katılan çok sayıda katkı malzemesi sunmaktadır. Kaliteli katkı malzemeleri ile betonların daha ekonomik olmasını sağlamanız mümkündür. Beton yapı kimyasalları için firmayı tercih edebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.