Dilovası Yalıtım Boyası

Dilovası Yalıtım Boyası

Yalıtım malzemeleri ses, ısı, nem gibi unsurların engellenmesini sağlayan yapı malzemeleridir. Çeşitli kullanım alanları olmakla birlikte farklı şekillerde de karşımıza çıkmaktadır. Dilovası yalıtım boyası uygulanması diğer yalıtım ürünlerinden farklı bir üründür. NASA tarafından geliştirilen yalıtım ürünü olan yatılım boyası ile ısı, ses ve nem gibi unsurların ortamdan yalıtılması sağlanmaktadır.  Reçine içeren yapısı ile birlikte genel yalıtım amaçları için kullanılmaktadır.

Bu yalıtım ürünü diğer ürünlere göre daha az maliyetlidir. Birçok kişi boya ile yapılan bu tür yalıtımların ne kadar verimli olacağı konusunda fikir sahibi değildir. Oysa yalıtım boyası aynı zamanda izolasyon boyası olarak da bilinir ve yüzde 40 civarında tasarruf imkanı sunar. Binaların dış cephelerinde mantolama esaslı uygulamalarda bu yalıtım malzemesi kullanılmaktadır.

Yalıtım Boyası Özellikleri

Dilovası yalıtım boyası kullanım alanları birbirinden farklıdır. Bazı yalıtım boyaları ısı geçirmeme özelliği ile öne çıkarken bazı yalıtım ürünleri de yanmama özelliğine sahiptir. Yalıtım boyası aynı zamanda ses yalıtımı için tercih edilen bir malzemedir. Günümüzde birçok alanda kullanımı mümkün bulunmaktadır. Isı yalıtım amaçları için sıklıkla tercih edilmektedir.

Yalıtım boyasında genellikle seramik parçacıklar kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra içerdiği çeşitli kimyasallar ile iyi bir yalıtım sağlama imkânı sunmaktadır. Kışın doğalgaz faturalarının az gelmesi ve nitelikli bir izolasyon için tercih edilmektedir. Bunun yanında su geçirmez özelliği ile önemli bir su koruyucudur.

Yalıtım Boyası Faydaları

Dilovası yalıtım boyası sayesinde yalıtım sağladığınız için binaların daha fazla tasarruf etmesi mümkün olabilmektedir. Aynı zamanda ses yalıtımı için de kullanılan önemli bir yapı elemanıdır.  Kışın soğuktan yazın ise sıcaktan koruma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda binanın hava almasını sağlamaktadır. Bazı yalıtım ürünlerinde görülen terleme gibi unsurlar yalıtım boyasında görülmemektedir.

Siz de binanızda yalıtım amaçları için yalıtım boyası arıyor iseniz, bu durumda yalıtım boyasını Qis yapı kimyasalları garantisi ile temin edebilirsiniz. Qis yapı kimyasalları kaliteli yapı elemanları ile müşterilerin beklentilerini karşılamaktadır. Günümüzde birçok alanda kullanılan yalıtım boyası oldukça avantajlı ürünler arasında yer alıyor ve dayanıklılık süresi uzundur.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.