Tuzla Bitüm

Tuzla Bitüm

Yol ve inşaat çalışmalarında kullanılan çeşitli yapı malzemeleri bulunmaktadır. Bu malzemelerden birisi de bitüm ürünüdür. Bitüm petrol kökenli bir türev malzemedir. Yol ve yapı inşaatlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Bitüm malzeme bir ham petrol ürünü olan hidrokarbon ürünüdür. Yollarda önemli bir yapı elemanı olmakla birlikte bina inşaatlarında da tercih edilen önemli bir yapı elemanıdır.

Çatı kaplama amacının yanı sıra, temel yalıtımı ve bodrum yalıtımı, boru ve boya uygulamalarında da bitüm ürünü kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli türevleri ile Tuzla bitüm önemli bir yapı kimyasalı olarak öne çıkmaktadır. En sık kullanılan bitüm türevleri asfalt ve katran şeklindedir. Birçok yerde bu ürünleri görebilirsiniz.

Bitüm Kullanımı

Tuzla bitüm yüksek sıcaklıklarda bozulabilen bir ürün olup, bitümün depolanması için özel tanklar kullanılmaktadır. Yapısının bozulmaması için yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı depolarda saklanmaktadır. Yol yapımında korezyona karşı dayanıklı olması nedeni ile tercih edilen bitüm ürünleri yolların uzun süreler bozulmadan kalabilmesine ve sağlıklı bir şekilde yolcu ve araç taşınmasına imkân tanımaktadır.

Bina inşa aşamalarında da yapıştırıcı özelliği ile dikkat çeken bitüm ürünleri koyu siyah görünümü ve elastiki yapısı ile ayırt edici olmaktadır. Yüksek sıcaklıkta şekil değiştiren ve şekil değiştirmeye uygun olan bitüm ürünleri bu nedenle sıcağa karşı mukavemetli değildir. Bitüm ürünlerinin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu ürünlerin bir kısmı günlük hayatımızda kullandığımız kömür gibi yakıtlar olabilmektedir.

Bitüm Kullanımı ve Faydaları

Tuzla bitüm kullanımı sayesinde birçok yolların tesis edilmesi ve ulaşımda nitelikli bir taşımanın gerçekleştirilmesi mümkündür. Bitüm kullanımı en sık olarak yol yapım çalışmalarında görülmekle birlikte tekne içi asfaltlama gibi aşamalarda da kullanılabilmektedir. Elastiki özellikleri nedeni ile kolayca uygulanabilen bir yapıya sahiptir.

Qis yapı kimyasalları ile bitüm ürünleri ile ilgili en nitelikli ürünlere ulaşabilirsiniz. Firma tarafından sunulan farklı yapı kimyasalları ile sizler de yapıların daha nitelikli olmasını sağlamaktadır. Binaların temel aşamasında kullanılan bitüm ürünlerinde çeşitlilik ve kalite için firmayı tercih edebilirsiniz. Qis yapı kimyasalları birçok müşterinin beklentilerini karşılayacak ekonomik ve kaliteli çözümler sunar. Siz de ürün çeşitliliği ve ürün kalitesi için Qis yapı kimyasallarını tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.