Tuzla Poliüretan

Tuzla Poliüretan

Binalarda kullanılan çeşitli yalıtım malzemeleri bulunmaktadır. Bu malzemelerden birisi de poliüretandır. Bu ürün köpük formunda olup, birçok binada mantolamada ya da yalıtım amacı ile tercih edilmektedir. Ülkemizde inşaatların büyük bir kısmında da tercih edilen önemli bir yalıtım malzemesidir. Günümüzde binaların ısınması ve yalıtım önemli olduğundan tercih edilen önemli bir yalıtım ürünüdür.

Tuzla poliüretan birçok farklı amaç için tercih edilir. Isı yalıtımının yanı sıra, ses yalıtımı ve pasif ateş koruyucu olarak da tercih edilen bir yapı malzemesidir. Aynı zamanda bir polimer ürünü olan poliüretan ürünü yüksek sıcaklıklarda dahi yapısı bozulmadan durabilmektedir. Hücreli yapısı nedeni ile iyi bir yalıtım malzemesi olarak ön plana çıkmaktadır.

Poliüretan Kullanım Alanları

İnşaat işlerinde en başta tercih edilen bir yapı malzemesi olup, tabanca ile ya da el ile uygulanması görülmektedir. Günümüzde birçok alanda poliüretan kullanımı görülmektedir. Boşluk doldurma için sıklıkla kullanılmaktadır. Binanın inşa aşamasında ya da bina inşa edildikten sonra da kullanılabildiği görülmektedir. Daha farklı kullanım alanları bulunmaktadır.

Yine ısı yalıtımı ve ses yalıtımı için tercih edilen bir üründür. Hava geçirmeme özelliği nedeni ile de tercih edilir. Pencere ya da kapı gibi yapı elemanlarının yerleştirilmesi sırasında ortaya çıkan boşlukların doldurulmasında ve hava geçişinin engellenmesinde de Tuzla poliüretan kullanılmaktadır. Aynı zamanda orta seviyede ses yalıtımı gerçekleştirmek için de poliüretan kullanılmaktadır.

Poliüretan Kullanımı ve Faydaları

Tuzla poliüretan sadece evlerde ya da binalarda değil, aynı zamanda tekne gibi su ile temas eden yerlerde de tercih edilmektedir. Su mukavemeti yüksek olduğundan geniş bir alanda kullanılabilmektedir. Ses yalıtımı için tercih edilen başlıca yapı elemanıdır. Depolarda da nem geçirmediğinden önemli bir yapı elemanı olarak tercih edilen bu ürün geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Qis yapı kimyasalları ile istediğiniz yalıtım imkânına kavuşabilirsiniz. Qis yapı ürünleri poliüretan temelli yalıtım malzemeleri ile istenilen yalıtım yapılmasına imkân verir. Qis yapı kimyasalları binaların ve çeşitli yapı ürünlerinin korunması ve yalıtılması amacı ile tercih edilen kaliteli ürünlerden oluşmaktadır. Siz de yapı kimyasalları için kaliteli bir firma arıyor iseniz Qis yapı kimyasallarını tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.